Дали е ова автоголот на сезоната (ВИДЕО)

Младиот играч на Хадерсфилд, Жунињо Бакуна имаше деби за заборав.

Бакуна доби шанса да дебитира за првиот тим Хадерсфилд на мечот од Лига купот против Стоук во кој неговиот тим е поразен со 2:0, а победата на „грнчарите" ја потврди токму Бакуна со неверојатен автогол. Во продолжение погледнете го видеото од неверојатниот автогол ...

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари