Да ве слушнам сега? Публиката му бучеше на Новак, а Ѓоковиќ ги натера да пукнат од смеење (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ против Ришар Гаске во третиот круг Американскиот УС Опен го одигра најдобриот натпревар на турнирот, славеше 6: 2, 6: 3, 6: 3 и е подготвен за финалето
Имаше многу бучава од трибините за време на некои делови од натпреварот, што му сметаше на Ѓоковиќ.
Затоа беше одличен момент кога се радуваше на освоен поен, го стави прстот на увото, што значеше: - Да ве слушнам сега? :)
Што може да се види на снимката подолу, во третиот сет на 3: 2 и 40:40.

Пораката беше јасна, а Новак, со намсевка успеа да поттикне голем бран ентузијазам.

- Беше прилично гласно, но, благодарам на сите вас кои вечерва сте тука. Ова е УС Опен, ова е "Артур Еш", најпознатиот стадион. Сум имал многу натпревари тука,и под рефлектори, сите ве сакам - тој им ги прости моментите кои го доведуваа до деконцентрација, а сега следи подготовката за Зоа Соуза.

Ако тој помине во четврт-финалето, таму би можел да го дочека Роџер Федерер, кој ќе игра против Џон Милман во четвртиот круг.

Поврзани

Најнови вести

Коментари