Откако го освои националниот куп во текот на вчерашниот ден и ја комплетираше двојната круна, екипата на Црвена Звезда денеска го промовираше своето прво засилување сезонава.

Тоа е Австрискиот интернационаец со српски корени, Александар Драговиќ кој е засилување за стоперската позиција, а кој досега беше дел од тимот на Баер Леверкузен.

Драговиќ потпиша тригодишен договор.

 

sportmedia.mk