Лига на шампиони

Циндриќ ќе игра против Висла Плок

Тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардарм, Раул Гонзалез, се соочуива со проблеми пред стартот на Лигата на шампиони. На гостувањето кај Висла Плок во недела дефинитивно нема да патува Владо Недановски, а во составот ќе биде Лука Циндриќ, додека пак Мијајло Марсениќ е неизвесен

Ситуацијата на српскиот интернациналец и натаму е незивесна. Пикерот на средба против Еурофарм Работник се здоби со исеченица на устата, поради која мораше да подлежи на интервенција. Вардар за Полска патува во сабота наутро, дуелот со Висла се игра во недела со почеток во 19 часот.

Поврзани

Најнови вести

Коментари