Чурлинов асистираше за победа на Штутгарт против Аугсбург (ВИДЕО)

Vecer | 07.05.2021

Нов настап за нашиот репрезентативец Дарко Чурлинов вечерва за Штутгарт во Бундеслигата. Имено младиот играч за врска влезе во игра во 65.минута при резултат 1:1 против Аугсбург, но потоа следуваше асистенцијата на Македонецот во 74.минута, нафрли пред голот на гостите, по која Калајџиќ стрелаше за 2:1 и победа на Штутгарт во меч од 32.коло во Бундеслигата.

Со оваа  победа тимот на нашиот Чурлинов има 42 бода и се зацврсти во средината на табелата.

Се чини дека Македонецот со вечерашните одлични 25 минути покажа дека мора на него да се смета уште повеќе во еден од најголемите клубови во Германија.