Јасно е дека Меси за сите Аргентинци е Бог, но Меси и за останиот дел од светот е фудбалска икона. Па дури и во еден Бангладеш. Погледнете само како фановите во таа земја ја прославија мајсторијата на Меси на синоќешниот меч со Мексико.

Навистина чудесно, можеме само да замислиме што ќе биде ако токму Меси го подигне пехарот на 18 декември за кога е закажано финалето на СП во Катар.


sportmedia.mk