Македонскиот интернационалец Стефан Чолаковски е асистент во огромниот триумф на неговиот тим Мелбурн Сити од 7:0 денеска против тимот на Мелбурн Виктори на домашен терен.

Чолаковски доби шанса во 77. минута, а веќе во 84. асистираше за 5:0. Тој е потенцијален Македонски младински репрезентативец и ќе беше дел од У21 репрезентацијата на турнирот во Анталија, но од присуство го спречија ковид правилата на Австралија во моментов.

sportmedia.mk