На полувреме од големото дерби во Премиер лигата помеѓу екипите на Челзи и Манчестер Јунајтед резултат е 0:0. Немаше некои преголеми шанси на двете страни Жиру не погоди од една изгледна позиција, но она што најмногу ќе се коментира во моментов е играњето со рака на Хадсон Одои во сопствениот шеснаесетник, за што Јунајтед не доби најстрога казна.
Иако играта беше прекината, искористен и ВАР системот, сепак, ова играње со рака на дефанзивецот на домаќините не беше санкционирано.

 

sportmedia.mk