Дербито на ова коло во Премиер лигата беше она помеѓу Челзи и Манчестер Јунајтед одиграноп премалку во Лондон кое заврши без голови 0:0.

Меч во кој немаше премногу ситуации за гол, стопроцентни шанси речиси и нема за споменување, па во таква ситуација сосема логично е сите по завршувањето на овој дуел да го коментираат моментот од првото полувреме.

Моментот во кој домашниот дефанзивец Хадсон Одои играше во сопствениот шеснаесетник со рака но ниту главниот судија, ниту ВАР технологијата досуди најстрога казна за Јунајтед.

 

sportmedia.mk