Романскиот шампион, тимот на Динамо Букурешт и официјално потврди дека од следната сезона на клупата ќе го има Чави Пасквал.

Пасквал повеќе од една деценија беше на кормилото на Барселона, но реши летово да си замине од таму, да се испроба во нова средина.

Динамо со него на клупата сигурно ќе цели кон Лигата на Шампионите, а веќе има и две нови имиња во Кристијан Дисингер, кој веќе промовиран како ново засилување, како и Седрик Сорендо.

sportmedia.mk