Е.Пелистер го игра вториот дуел со Татабања во рамките на Европската лига. Битолскиот состав е во негатива, има помалку од 20 минути до крајот на мечот, доволно време за целосен пресврт.

И на оваа средба не изостанаа актрактивните голови. Пред крајот на првото полувреме Ојлески и Костески беа креатори на неодбранлива акција, со цепелин ја решија противничката одбрана. Костески со две раце ја смести топката во противничката мрежа.


sportmedia.mk