Можеби нема форхенд и бекхенд, но има грен слем задник

Цел Миконос се палеше на газето на Цибулкова

Доминика моментно е 11. тенисерка на ВТА листата, во својата кариера има играно во финалето на Австралија опен, полуфинале на Ролан Гарос и ¼ финале на Вимблдон и САД Опен. Можеби нема најдобар сервис и форхенд и бекхенд, но сигурно има грен слем тело

Словачката тенисерка, Доминика Цибулкова, по се изгледа не тагува премногу поради раната елиминација на грен слем турнирот Вимблдон, откако згодната тенисерка загуби во 1/8 финалето од Хрватката Ана Коњух.

Цибулкова ги спакува куферите во Лондон и замина на грчкиот остов Миконос.

Ова е моето омилено место за одмор пред почетокот на новите напорни натпревари, напиша Цибулкова на социјалната мрежа "Инстаграм".

Доминика моментно е 11. тенисерка на ВТА листата, во својата кариера има играно во финалето на Австралија опен, полуфинале на Ролан Гарос и ¼ финале на Вимблдон и САД Опен. Можеби нема најдобар сервис и форхенд и бекенд, но сигурно има грен слем тело.

Поврзани

Најнови вести

Коментари