Селекторот на Македонската репрезентација до 21. година, Благоја Милевски добива во својот стручен штаб искусно засилување во името на Драган Канатларовски.

Екс македонскиот сениорски, а потоа и селектор на младинските репрезентации на Македонија се приклулува на У21 таборот како соработник.

Младата репрезентација на Македонија денеска ги почнува тренинзите за претстојните мечеви. Едниот е оној меѓусебниот, а потоа се заминува на тест натпревар против Словенија на 3 јуни.

 

 

sportmedia.mk