Навивачи на Манчестер Сити и на Челзи нема да може да патуваат во Истанбул на финалето на Лигата на шампионите, соопштила Владата на Велика Британија.

Турција е ставена на црвената листа на Обединетото Кралство, и навивачите нема да може да патуваат на финале на 29 мај во најголемиот турски град.

Ова уште повеќе ќе ја протурка идејата финалето да се одигра во Англија, а како кандидати се споменуваат Бирмингем и стадионот Вембли во Лондон.

sportmedia.mk