Самба на Филип Втори

Бразилецот Хуан Фелипе нов фудбалер на ФК Вардар

Досега „вардарци" се засилија со Аце Стојков, Бобан Николов, Дарко Велковски, Владица Брдаровски и голманот Филип Гачевски.

Актуелниот шампион на Македонија, тимот на Вардар, ги осигура и услугите на бразилскиот интернационалец од редовите на ЦСКА Софија, Хуан Фелипе Алвеш Рибеиро.

Агентот на 27-годишниот играч за врска за бугарските медиуми потврди дека е постигнат договор со раководството на „црвено-црните" откако изминативе два дена ги минал на преговори во Скопје.

Досега „вардарци" се засилија со Аце Стојков, Бобан Николов, Дарко Велковски, Владица Брдаровски и голманот Филип Гачевски.

Поврзани

Најнови вести

Коментари