Една од најинтересните приказни поврзани со нашата репрезентација, секако дека е онаа братската, на Стефан и Милан Ристовски. И двајцата се на списокот на селекторот Ангеловски. Повозрасниот Стефан, инаку заменик капитенот се пофали на својот Инстаграм профил дека браќата Ристовски со срце ќе играат за Македонија на ЕУРО, а притоа постираше и форографија од двајцата со новите дресови на нашата репрезентација со кои ќе играме на ЕП.

sportmedia.mk