Борусија има бек-генијалец, стоперот множи побрзо од калкулатор (видео)

" alt=

Стоперот на Борусија Дортмунд, швајцарскиот репрезентативец Мануел Акањи (23) покажа неверојатен талент гостувајќи на тв емисија во Германија. Фудбалскиот бек без проблем множи двоцифрени броеви побрзо и од калкулаторот.

Множењето на младиот фудбалер е побрзо од што тв водителот го проверува точниот резултат на калкулатор.

„Над се е многу учење. Броевите почнаа да ме интересираат во училиште. Учителот организираше многу натпреварувања, воглавно на сите победував – вели Акањи.

Погледнете.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари