Борусија Дортмунд едвај, и со пресврт го совлада составот на Штутгарт на негов терен, и ја продолжи надежда за излез во Лига на шампиони следната сезона.

Калајџиќ донесе водство за Штутгарт во 18. минута.

Но Белингам во 47. минута израмни, а пет минути подоцна Ројс донесе водсто. Дидави успеа да израмни во 78. минута, но само две минути подоцна младиот Кнауф донесе водство и победа за „милионерите“.

Дарко Чурлинов играше во последните четири минути, а имаше еден добар продор во последните секунди од мечот, но без успех.

 

sportmedia.mk