Вечерва, во последните часови од преодниот рок, Борнмут ги потврди Илја Забарњи кој доаѓа од Динамо Киев и Хамад Траоре од Сасуоло. Украинецот е стопер и неговиот трансфер изнезува 22.700.000 евра.

Траоре пак до јуни ќе игра како позајмен играч, а потоа офанзивниот играч за врска ќе биде купен за 30.000.000 евра.

Добра зделка за тимот од Премиерлигата во последниот ден од преодниот рок.


sportmedia.mk