Тимот на Ренова го доведе колумбискиот интернационалец со Македонски пасош Александер Бохра во своите редови.

Левоногиот дефанзивец ја заврши својата авантура во второлигашот Кит Го и се враќа во прволигашката конкуренција како нов играч на тимот од Џепчиште.

Таму ќе има реконструкција на тимот со оглед на слабите резултати изминатата сезона, а се стартуваше од дефанзивата очигледно.

Борха во минатото настапуваше уште и за Работнички, Локомотива, Пелистер….

 

sportmedia.mk