Трансфер “Бомба“ на Чаир во последниот ден од преодниот рок. Имено Шкупи го доведе репрезентативецот на Гвинеја, Мамадоуба Бангоура. И за него чаирчани платите дури 100.000 евра отштета.

Е, ова е трансфер. Браво за Шкупи.

Инаку Бангоура игра офанзивец, може да игра како крило, но и како класичен шпиц. Секако дека ова е супер засилување.

Шверцерите“ се во транс. Со Матеј Цветаноски, со Реџиналдо, со Бангоура и останатите, тимот на Хасна Озер има супер напад и може слободно да тргне по титулата во ПМФЛ.

Бангоура има играно, покрај другите и за екипата на Калум стар, од каде доаѓа во Скопје, на Чаир, во Македонија.

За каков екстра квалитетен играч станува збор, да кажеме и тоа дека со само 20 години, Бангоура е репрезентативец на својата земја, а пред пет дена на Камерун му ја тресел мрежата при победата на Гвинеја од 2:0.

sportmedia.mk