Тотално бизарна работа се случи синоќа на мечот од Купот на Бразил меѓу екипиѕе на Боависта и Гоиас. Главниот судија ги шокираше гледачите на тв-екраните откако беше уловен од камерите како уринира на центарот на теренот!?

Имено, пред почетокот на натпреварот, на кој Боависта славеше со 3:1, главниот судија се „олесни“ на средината на теренот. Се се случи кога истиот беше во фокусот на камерите.


sportmedia.mk