Поранешниот одбојкар на Вардар Стојан Илиев со својата Мурса-Осијек го освои Купот на Хрватска, но не само тоа тој ја понесе и наградата за најкорисен играч (МВП) на финалето против Рибола. Резултатот на крајот беше 3:1 за Мурса-Осијек.

Ова е прв куп трофеј за оваа екипа по 2011 година.

 

sportmedia.mk