Каква е оваа пролет за Пелистер, каков меч денеска одиграа битолчани. Навистина момците на тренерот Димитар Капинковски ги заслужуваат сите честитки. Иако губеа со 0:1 попладнево во Битола од “пандевци“, на крајот дојдоа до спектакуларни 3:1. Со овие три бода Пелистер сега има 41 бод и следната сезона ќе игра во елитата.

А имаше проблеми, во одредени денови оваа пролет не се тренираше, но кога се игра за Пелистер, за “чкембарите“ за фудбалска Битола, се е поинаку.

Браво за Пелистер…

sportmedia.mk