Денешен „Билд“ тврди дека селекторот на Германија, Јоаким Лев размислува во составот за Евро 2020 да го сврсти и ветеранот Томас Милер. Според информацијата, Лев веќе го повикал играчот за врска на Баерн. разговарал со него и го уверил дека сака повторно да се потпре на него.

Милер последен пат играше за Германија во ноември 2018 година во Лигата на нациите, а по одличните партии за Баерн во последно време, јавноста во Германија речиси и да инсистира тој повторно да го облече националниот дрес.

 

sportmedia.mk