Немаше многу дилеми околу изборот на најкорисниот играч во финалната серија во битката за титулата кај дамите.

Анџелика Митрашиновиќ беше лидер на Баскет Кам, на последната средба беше на еден скок до трипл-дабл, зад своето име запиша На 24 поени (20 во првото полувреме), 10 асистенции и девет скока.

Баскет Кам испиша историја оваа сезона, тимот од Македонска Каменица ги обедини титулите.

ФОТО: КФСМ

sportmedia.mk