Уште едно заминување од Чаир летово. Досегашниот капитен на тимот, и еден од водечките фудбалери, Бесaр Исени нема повеќе да настапува за неговиот матичен клуб Шкупи и следната сезона ќе има нов тим.

Исени е миленикот на „Шверцерите“ и во клубот ужива голем авторитет, но ете дојде момент кога двете страни мора да се разделат.

Исени беше дел и од Вардар своевремено, а сигурно дека наскоро ќе потпише за друг клуб и ќе ја продолжи кариерата.

 

sportmedia.mk