Косовскиот репрезентативец Бесарт Бериша се најде на руските портали со промашениот пенал за време на мечот меѓу Ахмат и Крилја Совјетов во рускиот Куп. Во пенал рулетот фудбалерот на Ахмат се посрамоти. Се обиде со „паненка“ да го совлада противничкиот голман, а овој го прочина па на крајот излезе како подавање.

Ахмат испадна, а Крилја Совјетов се пласира во финалето на Купот каде ќе се соочи со Локомотив Москва.


sportmedia.mk