Егзон Белица беше стрелец на првиот гол за Партизани Тирана во големото градско дерби против Тирана.

На спротивната страна Кристијан Тошевски беше стартер, а Најдовски резерва, додека од македонските играчи, за Партизани беше стартер само Белица, додека Ферхан Хасани остана на клупата. Јасир Асани, поранешниот вардаров играч кој ја одбра Албанија, го играше целиот меч за гостите.

Белица погоди во 29. минута, а потоа Тирана израмни преку Хоџалари, Барди во 59. минута донесе голема победа за Партизани кој се доближи на два бода од лидерот Лачи.

 

sportmedia.mk