Тимот на Беласица направи мини сензација денеска во Скопје, откако на Комплексот Петар Милошевски со 0:1 го совладаа кандидатот за титулата тимот на Шкупи. Стрелец на единствениот гол на на мечот беше Бенјамин Демир, а по мечот, Струмичани традиционално направи фоторгафија во соблекувалната.

И треба да се радуваат зошто да не. Иако опстанокот за нив е само теорија, зошто и да не веруваат во такво нешто. Барем математички.

 

sportmedia.mk