Герет Бејл стави крај на сите шпекулации, откако објави каде има намера да игра следната сезона.

Тој би требало по завршувањето на сезоната, да се врати во Реал Мадрид, тим со кого има договор, а во моментов игра како позајмен во Тотенхем.

„По завршувањето на сезоната се враќам во Реал Мадрид. Имам договор со овој тим, и таму ќе играм. Сега сум во Тотенхем за да ја одржам формата пред Европското првенство“, рече Бејл.

sportmedia.mk