По заминувањето на Меси во ПСЖ и по повредата на Агуеро, нападот на Барселона и тоа како е ослабен. Токму затоа раководството на каталонскиот клуб посакува и адекватно да се засили.

Изборот падна на напаѓачкиот тандем на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг и Александар Лаказет.

Секако дека за ова свое мислење треба да дадат и “топчиите“ кои ако се остварат овие два трансфери ќе бидат и тоа како ослабени.

sportmedia.mk