Откако Џорџино Вајналдум му „заби нож во грб“ на тимот на Барселона и замина во ПСЖ, се чини дека каталонскиот тим е на пат да загуби уште едно „договорено“ засилување.

Мемфис Депај имаше „усмен“ договор со Каталонците, како слободен играч да пристигне на „Камп-Ноу“, но се појави тим кој нуди поголема плата.

Депај сега е блиску до Јувентус, кој што понудил за три милиони евра повисока плата.

sportmedia.mk