Како што објавија денеска од страна на каталонскиот гигант, Барселона на претстојниот супер – дерби меч против Атлетико Мадрид ќе игра со специјални дресови. Тие се во боите на Барса но и на Каталонија, и ова нема да биде првпат да се носат на еден натпревар. На гостувањето во Мадрид, каде што Барса загуби од Реал со 2:1, за првпат се носеа тие дресови, но тогаш загубија, сега се надеваат дека ќе имаат поголема среќа.

На Барса на овој меч со „јорганџиите“ им треба победа по секоја цена ако сакаат да бидат пред нив, со оглед на тоа дека Атлетико по 34.коло е прв и има два бода предност пред Реал и Барса.

 

sportmedia.mk