Сите навивачи на Барселона останаа разочарани после вчерашниот „дебакл“ на нивниот тим од ПСЖ во првиот 1/8 финален меч во Лигата на шампионите, со кој „каталонците“ се блиску до елиминација.

Меѓутоа она што ги разлути навивачите на Барса е реакцијата на тренерот Роналд Куман по последниот свиреж. Реакциите на двајцата тренери беа како да им беа заменети улогите, односно како Покетино да загубил, а Куман да победил.

Особено Куман кој што делуваше насмеано по натпреварот.

Куман им даде два слободни дена на своите фудбалери после вчерашниот пораз.


sportmedia.mk