Тимот на Барселона сериозно ќе биде ослабен на реванш мечот од Лигата на Шампионите против тимот на ПСЖ кој го игра на гостински терен в среда со почеток од 21:00 часот. Во составот ќе ги нема стандардните стопери Пике и Араухо поради повреди, што значи дека во последната дефанзивна линија ќе настапат Самуел Умтити и Клемен Ленгле.

Барселона и онака има невозможна речиси мисија да се спаси од елиминација затоа што на домашен терен загуби со 1:4, а со одуствата има уште поголеми проблеми.

 

sportmedia.mk