Утре вечер, со почеток од 21 часот во рамките на 27.коло од Ла Лига се игра градското дерби на Валенсија, меѓу Леванте и Валенсија. Нормално, во пресрет на овој голем меч, соседски меч, свој коментар на социјалните мрежи на Леванте, имаше и ѕвездата на овој клуб, Македонецот Енис Барди кој го најави натпреварот:

Ова е град кој што мотивира. Веќе четврта година живеам во Валенсија, животот е прекрасен,нуди многу можности, а фудбалот е страст што плени да се заљубите во овој град. Верувам дека утрешното дерби ќе донесе многу возбуда иако за жал ќе ги нема навивачите на трибините“ посочи Енис Барди.

sportmedia.mk