Енис Барди и неговиот тим Леванте се полуфиналисти во купот на Шпанија оваа сезона, а за да изборат историско финале ќе треба да ја елиминираат екипата на Атлетик Билбао.

Финалето се игра на 17 април во Севиља, а во второто полуфинале се среќаваат реално фаворитите за трофејот, Атлетико Мадрид и Барселона.

Првите натпревари се на 9 и 10 февруари, домаќини се  Севиља и Атлетик. Реваншот е на 2 односно 3 март.

 

sportmedia.mk