Бетис со два гола за само пет минути, успеа да дојде до победа над Леванте во шпанската Ла Лига. Енис Барди беше цел меч на теренот, но неговиот тим не успеа да стигне до бод(ови) на ова гостување.

Фекир и Хуанми во 70 и 75. минута ја донесоа победата на домашниот тим. Б

Барди се најде во една добра ситуација, но шутираше непрецизно во финишот на првиот дел.

 

sportmedia.mk