Бакљада на навивачите на Шкендија (ВИДЕО)

И стари и млади со бакли во 73. минута направија спектакуларно пиротехничко шоу. На неполни 20. минути пред крајот на натпреварот Шкендија – Пелистер, навивачите на Шкендија започнаа со скандирања „Шампионе, шампионе".

Прославата на шампионот започна пред време, имавме можност да видиме убава слика на стадионот, но жалосно е што само еднаш ја имаме во една сезона.

Натпреварот беше прекинат, а условите за продолжување тешки. По 5 минутен прекин продолжи натпреварот.

Извор: СпортМ

Поврзани

Најнови вести

Коментари