Новиот македонски селектор на кошаркарската репрезентација, Драган Бајиќ, само еден ден по дуелот со Црвена Звезда одново се најде во центарот на вниманието. Овој пат тој покажа дека е хуманитарец.

Својот хонорар од соработка со „Меридијан“ ги донирашена својот роден град, Лакташи. Паричните средства се донирани на Црковната општина, како и на Домот на Здравје во овој град во Република Српска.

 

sportmedia.mk