Тимот на Баерн во следните денови ќе мора да функционира без Бенјамин Павар, кој е позитивен на Ковид. Тоа го објавија до клубот, нормално дополнувајќи дека дефанзивецот веднаш е ставен во изолација.

Тој е шестиот фудбалер на Баерн периодов кој е позитивен, по Зиле, Милер, Горецка, Мартинез како и Џошуа Зирксе кој во меѓувреме е позајмен на Парма.

 

sportmedia.mk