Напаѓачот на Зенит, Сердар Азмун нема да се пресели во бундеслигашот Баер Леверкузен, иако тој лично се договори со „фармацевтите“.

Како што објави магазинот „Кикер“, Баер одбил да го купи иранскиот напаѓач откако Зенти за него барал стрикно 30 милиони евра. Германците сметаат дека таквите трошоци се претерани и се откажале од трансферот на Азмун.

Претходно беше објавено дека Баер и Азмун се договориле за петгодишен договор со плата од 2,8 милиони евра по сезона.

 

sportmedia.mk