Во серијатаљ очајни вести за тимот на Реал Мадрид барем што се однесува до здравствениот билтен еве една позитивна.

Еден Азар потполно се опорави од повредата и е дел од тренинзите на тимот. Затоа, се очекува да биде и во составот за следниот меч од домашната Примера, против Елче за време на викендот.

Азар има многу проблеми со повредите, и затоа во Мадрид не сакаат да ризикуваат ништо со него. Особено ако се знае дека тој многу малку покажа откако стана дел од тимот во 2019 година и е веќе прогласуван од многумина за тотално трансфер промашување.

 

sportmedia.mk