Серхио Кун Агуеро е нов играч на Барселона. Тоа веќе е и повеќе од сигурно, затоа што Аргентинецот е веќе во Барселона, каде што денеска треба да го потпише и договорот со Каталонците.

Ревносните шпански новинари веќе го „уловија“ Агуеро како влегува во автомобил и како се упатува кој кллупските простории, и во следните часови ќе треба да биде објавен и официјалниот трансфер.

Само за потсетување, Агуеро по долги години минати во Манчестер Сити, преминува во Барселона како слободен агент и без обештетување.


sportmedia.mk