Валентино Лазаро по се изгледа го заврши Еуро 2020. Според информација од австриските медиуми, понатамошниот настап на репрезентативецот на Австрија е доведено под знак прашалник, поради повредата заработена на мечот со Холандија.

Имено, Лазаро заработи повреда на мускулот на десниот бут во четвртокот, по што итно е пренесен во приватната клиника во близина на Инсбрук. По направената магнетна резонанца, докторите советувале подолга пауза, што го става неговиот настап во продолжението на ова ЕП под знак прашалник.

 

sportmedia.mk