Авиокомпанијата Рајан Ер, која секако е една од оние која протиња нискобуџетни летови одлучи да го искористи најновиот ангажман на Жозе Мурињо во таборот на Рома и да се изрекламира самата себеси.

Команијата објави твит кој насмеа многумина а гласи:

„Одлична можност за Жозе Мурињо да го искористи нашиот лет Лондон – Рим за само 14.99 фунти, а со оглед на фактот што не освои ништо во Тотенхем, не носи трофеји со себе, така да не му е потребно доплнителен багаж“.

 

sportmedia.mk