Тимот на Аугзбург направи одлична работа со денешниот триумф на гостински терен против тимот на Маинц со 0:1.

Единствениот гол на овој меч го постигна Хан во 25. минута што ќе се покаже подоцна и решавачки момент на натпреварот.

Со овој триумф тимот на Аугзбург го освои 26. бод и е на 13. место во моментов, додека пак Маинц никако да фати позитивен ритам и е претпоследен со 17. бода.

 

sportmedia.mk