Тренерот на Атлетико,  Диего Симеоне е голем обожавател на Бернардо Силва и би сакал да работи со него. Покрај тоа, Мадрид планира да ја нападне Лигата на шампионите следната сезона и привлекувањето на 26-годишниот плејмејкер ќе биде голем дил за нив.

sportmedia.mk