Еден од најдобрите офианзивни играчи во моментов во Премиер лигата е Џек Грилиш. Тој сеуште е дел од Астон Вила, и како таков стигна до стартните единаесет на репрезентацијата на Англија. тимот од Биргимнгем планира добро да го наплати својот најдобар играч, а според екс играчот на Вила, Габриел Абгонлахор, таа бројка се двиѓи околу 130 милиони евра.

„Тоа е огромна сума. Дали на Манчестер Сити му е потребен на пример играч како Грилиш. Ги имаат Фоден, Де Брујн, Гундоган… од друга страна пак друг клуб кој во моментов може да си дозволи играч од таа сума е Манчестер Јунајтед. Тоа се двете дестинации за кои сметам дека се кадардни да го купат Грилиш“ – изјави Абгонлахор.

 

sportmedia.mk